Dzikie Gniazdo – kolektyw ucieleśnionej łagodności

“ Z którego miejsca wołasz?
Moc Kruka. Moc Wiedźmy Miłującej.
Zaplątamy żywy most, by połączyć dłonie, serca i brzuchy w intencję żyznej gleby.
Gleby pełnej znaczeń i sensu, które im nadamy.
Będę Cię kochała.
Będziesz mnie kochała.
Przed Bramą Południa zaplatamy żywy most.
Rozsiadamy się na skrzyżowaniu. Niech przyjdzie.
Są ścieżki, przez które nie możesz iść sama.
Moc Kruka. Moc Wiedźmy Współczującej.
Mądrość pulsu.
Mądrość łona.
A ty Słońce i Księżycu sprawdź czy kochasz.”

Intencją Dzikiego gniazda jest wspieranie kobiet w dojrzewaniu i tworzeniu wspólnot, które w tym procesie mogą być dla nich chórem. Mamy przyjemność zaprosić Cię na trzecią edycję Dzikiego gniazda. Miejsca wspólnoty, wymiany i współtworzenia. Tu rządzi spiralny, stary jak korzenie porządek.

W tym roku współtworzymy Kolektyw Ucieleśnionej Łagodności. Dzikie gniazdo stanie się naczyniem do uzdrawiającego ruchu. Pozwolimy odpocząć ciałom i duszom wędrując po lesie, wylegując się w hamaku, zanurzając się codziennie w ciszę. Ciszę jako przestrzeń żywotnego trzymania. Ciało i Ziemia staną się przewodniczkami tego zgromadzenia. Strażniczkami rozpoznania tego, co żywe oraz zdrowe i służące temu, co żywe i zdrowe. Wsłuchamy się w ich głos, odnajdziemy pierwotny rytm. Poprzez ruch i wyobraźnię poszukamy jakości, które pobudzą osobistą i kolektywną moc. Siłę, która odżywia korzenie i skrzydła.

Intencją Kolektywu Ucieleśnionej Łagodności jest uważna praca, która w delikatności odnajduje jej rewolucyjną moc. Moc oparcia, ożywienia i odżywienia. Energię żywotności, która płynie z doświadczenia bycia w ciele i otaczającym je środowisku.

Dzikie gniazdo stanie się przestrzenią na wyłonienie Twojej osobistej intencji. Intencja będzie wspierana przez pracę w kręgu, codzienne rytuały ruchowe, ceremonię, praktykę dobrej samotności (codzienne odosobnienia) oraz praktykę ucieleśnionej obecności w przyrodzie. Wieczorem usiądziemy z bębnem przy ogniu, obudzimy Tą, która śpiewa.

Podróż w zanurzonym w zmysły i wrażenia, samoregulującym się porządku, wspierają jakości Wiedźmy Kochającej i Wiedźmy Współczującej. Cierpliwe jak woda, urodzajne jak Ziemia, niewidzialne i potężne jak powietrze, niosące moc transformacji jak ogień. Zawołamy je, by wspierały nasze serca w czuciu i odwadze.

Wieść o Dzikim gnieździe puszczamy z zaufaniem w świat, wsparte o moc przedwiośnia, które jest zapowiedzią nowego życia, kwitnienia i światła.
Jeśli usłyszysz w sobie wołanie, to zapraszamy do kręgu.

W planie dnia:
kręgi poranne i wieczorne
kręgi leśne
codzienne praktyki ruchowe i taneczne
praktyki relaksacyjne
praktyka odosobnienia, praktyka siedziska
medycyna leśna
ceremonia wspierająca intencję
praca twórcza w glinie, motanki, kolaż

Termin: 30 maja-2 czerwca 2024 (czwartek g.17- niedziela, g.15)

Gniazdo: Spotkanie odbędzie się w cichym i odludnym miejscu. Regulice to dom umiejscowiony wśród drzew i łąk, 40 km od Krakowa. Praktykować będziemy na sali w budynku wybudowanym w ogrodzie z podgrzewaną podłogą oraz w przyrodzie, w pobliskim lesie. Gotować będzie dla nas właścicielka miejsca. Zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych. W czwartek rozpoczniemy wspólną kolacją, a w niedzielę zakończymy spotkanie po obiedzie.

Koszt: 1300 złotych + 600 złotych (nocleg, wyżywienie wegetariańskie, płatne gotówką na miejscu)

Rezerwację miejsca zapewnia wpłata zadatku w kwocie 300 złotych.

Planujemy pracować w grupie 15 osobowej.

Zapisy

Link do formularza: kliknij tu

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami w wiadomości mailowej:

dzikiegniazdo@gmail.com

Szczegółowe informacje otrzymają osoby zapisane na warsztat.

Przewodniczki podróży:

Alicja Gruszka-Nowak, córka Renaty, wnuczka Władysławy i Stefanii, prawnuczka Józefy. Siostra Magdaleny.
Psychoterapeutka Gestalt, trenerka i superwizorka, improwizatorka tańca i ruchu.
Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, a także projektuje i realizuje autorskie warsztaty rozwojowo-edukacyjne oparte o proces ruchowo-cielesny.
Od kilkunastu lat praktykuje buddyjską medytację, od 2012 w ramach ścieżki w Ruchu Triratna. Buduje obecnie wraz z mężem permakulturowe siedlisko w górach, troszcząc się o życie i tworząc sieć powiązań opartych o zdrowy, zrównoważony rozwój.

Monika Gendek, córka Anny, wnuczka Marii i Heleny, prawnuczka Zofii.
Psychoterapeutka Gestalt, ekoterapeutka, superwizorka, trenerka. Realizuje autorskie projekty dla kobiet związane z praktyką świadomej kobiecości. Tworzy przestrzeń edukacyjno-rozwojową ”Dziki brzeg”- inicjatywę związaną z ekoterapią, ekopsychologią, ideą głębokiej ekologii. Związana trenersko z Łódzką Szkołą Gestalt i Instytutem Ekoterapii Relacyjnej. Prowadzi superwizję dla osób pracujących w przyrodzie.