Dzikie gniazdo. Z miłości do Ziemi, tańca i twórczego życia.

„Dzikość jest wiecznie w nas, uśpiona jak ziarno o twardej skorupie, czekająca na ogień lub powódź, która je ponownie obudzi”.
Gary Snyder.

Intencją Dzikiego gniazda jest wspieranie kobiet w dojrzewaniu i tworzeniu wspólnot, które w tym procesie mogą być dla nich chórem. Mamy przyjemność zaprosić Cię na drugą edycję Dzikiego gniazda. Dzikie gniazdo to wołanie do kobiet, by usiadły razem w kręgu życia i wsłuchały się w porządek Animy. Animy, która uczy nas rozumienia bycia jako procesu stawania się. Obejmuje różnice, kołysze ambiwalencję. Wspiera w odnajdywaniu miłości ukrytej w podatności na zranienie. Zna język pierwotnych wspólnot. Czasami przychodzi do Ciebie w snach, baśniach i pieśniach. W świętej geometrii drzew, w pustych dziuplach. To ona pomaga siedzieć na kamieniu wystarczająco długo, gdy nie wiesz co zrobić. Jest cierpliwa, jak woda. Odżywia Twoje korzenie i skrzydła. Jest przewodniczką archetypicznego porządku. Uczy rozpoznawać to, co żywe. Z miłością do Ziemi niesie w sobie moc uzdrowienia. Wsłuchamy się w jej głos, odnajdziemy pierwotny rytm. Upleciemy razem dzikie gniazdo. Poprzez ruch i wyobraźnię poszukamy jakości, które pobudzą osobistą i kolektywną moc.
Nasze stopy, brzuchy i dłonie oraz przyroda staną się przewodniczkami w tej podróży. Podróży po schronienie.

Zwrócimy się w stronę odczuć i wrażeń. To pomoże nam ożywić cielesną refleksyjność. Dotkniemy ruchem momentu TERAZ, wyostrzając zmysły i kierując się ku swoim instynktom. Spojrzymy w oczy, poczujemy zapach, wytężymy słuch na wszystko, co żywe.
Nadamy naszym oddechom i ruchom widzialne kształty.
Wsłuchując się w podszepty wewnętrznej natury uruchomimy siłę wyobraźni i głębię archetypów.
Nasza podróż rozwinie się w przestrzeni, gdzie sfera wewnętrzna i zewnętrzna będą się spotykać i przenikać, z sali tanecznej ku wygasłym wulkanom, z kontaktu i interakcji ku wyciszeniu i samotności.

Stworzymy przestrzeń na ważne pytania:

Jak dbam o siebie w intensywnie i nieprzewidywalnie zmieniającym się świecie?
Jak buduję swoje “schronienie” i jak się o nie troszczę?
Jak szukam równowagi pomiędzy tym, co osobiste i kolektywne?
Jak dbam o swoje korzenie i skrzydła?
Co chcę dać od siebie temu żywemu światu?

Energia kolejnej edycji Dzikiego gniazda dojrzewa w nas od przesilenia zimowego. Dopełni się z Wami w procesie współtworzenia i współdziałania. Wieść o podróży puszczamy z zaufaniem w świat, wsparte o moc równonocy wiosennej, która jest zapowiedzią nowego życia, kwitnienia i światła.
Jeśli słyszysz w sobie wołanie, to zapraszamy do kręgu.

Termin: 16-19 czerwca 2022 (czwartek-niedziela)
Spotykamy się tuż po pełni księżyca, parę dni przed rozpoczęciem cyklu letniego. To czas gdy na naszej szerokości geograficznej pada najwięcej promieni słonecznych. To swoisty moment kulminacji, zasiewania intencji, tworzenia rytuałów.

Gniazdo: Dom Spotkań Twórczych, „Ptasia Dolina”. To wspaniałe miejsce, które jest przestrzenią wielu inicjatyw ekologiczno-artystycznych. Przepiękny stary dom, w którym będziemy mieszkać otacza ogród permakulturowy, łąki storczykowe i lasy. Wieś leży w otulinie wąwozów i Parku Krajobrazowego „Chełmy”. To Kraina Wygasłych Wulkanów, które 18 milionów lat temu kształtowały okolicę. Nadal czuć ich energię. Ptasia Dolina znajduje się w Nowej Wsi Wielkiej nr 15, około półtorej godziny od Wrocławia (gmina Paszowice, powiat jaworski).

Koszt: 1000 złotych + koszt noclegu i wyżywienia.
Nocleg: łóżko 60 zł/doba, materac 40 zł/doba, 10 zł pościel (jednorazowa opłata)
Posiłki wegetariańskie: 75 zł/doba.
Rezerwację miejsca zapewnia wpłata zaliczki w kwocie 200 złotych.
Planujemy pracować w grupie 14 osobowej.
Szczegółowe informacje otrzymają osoby zapisane na warsztat.


Zapisy: alicja@psychoterapia-gestalt.pl, monika.gendek7@gmail.com

Przewodniczki podróży:

Alicja Gruszka-Nowak, córka Renaty, wnuczka Władysławy i Stefanii, prawnuczka Józefy.Psychoterapeutka Gestalt, trenerka, improwizatorka ruchu i tancerka (certyfikaty EAGT, ECP, ITG, PTPG, ITB Essen). Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, a także projektuje i realizuje autorskie warsztaty rozwojowo-edukacyjne oparte o improwizację ruchowo-taneczną, choreoterapię i proces ciała. Od kilkunastu lat praktykuje buddyjską medytację, od 2012 w ramach ścieżki w Ruchu Triratna.

Monika Gendek, córka Anny, wnuczka Marii i Heleny, prawnuczka Zofii.Psychoterapeutka Gestalt, trenerka, ekoterapeutka, aktywistka, edukatorka. Uczestniczka Akademii Głębokiej Ekologii i Szkoły Ekopoetyki. Inicjatorka akcji Terapeuci dla Lasu.

Zgłoszenie uczestnika na warsztaty jest równoznaczne z wydaniem zgody na przetwarzanie jego danych osobowych zawartych w zgłoszeniu (adres e-mail, imię oraz nazwisko, numer telefonu) przez Alicję Gruszkę-Nowak ul. Lubostroń 7b/31, 30-383 Kraków i Monikę Gendek ul. Śródziemnomorska 55/57, 02-758 Warszawa, zwanymi Administratorkami danych osobowych, tylko i wyłącznie w celu zapisu oraz udziału w warsztacie. Dane będą przetwarzane przez okres trwania warsztatu oraz po jego zakończeniu. Dane nie będą udostępniane, ani przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Proszę pamiętać, że przysługują Państwu następujące prawa: anulowania wydanej zgody, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia danych.