Dzikie Gniazdo. Mieć korzenie w niebie.

„Dzikość jest wiecznie w nas, uśpiona jak ziarno o twardej skorupie, czekająca na ogień lub powódź, która je ponownie obudzi”.
Gary Snyder

Intencją Dzikiego gniazda jest wspieranie kobiet w dojrzewaniu i tworzeniu wspólnot, które w tym procesie mogą być dla nich chórem. Mamy przyjemność zaprosić Cię na trzecią edycję Dzikiego gniazda.

Dzikie gniazdo to wołanie do kobiet, by usiadły razem w kręgu życia i wsłuchały się w porządek Animy. Animy, która uczy nas rozumienia bycia jako procesu stawania się. Obejmuje różnice, kołysze ambiwalencję. Wspiera w odnajdywaniu miłości ukrytej w podatności na zranienie. Zna język pierwotnych wspólnot. Czasami przychodzi do Ciebie w snach, baśniach i pieśniach. W świętej geometrii drzew, w pustych dziuplach.

To ona pomaga siedzieć na kamieniu wystarczająco długo, gdy nie wiesz co zrobić. Jest cierpliwa, jak woda. Odżywia Twoje korzenie i skrzydła. Jest przewodniczką archetypowego porządku. Uczy rozpoznawać to, co żywe. Z miłością do Ziemi niesie w sobie moc uzdrowienia.

Wsłuchamy się w jej głos, odnajdziemy pierwotny rytm. Upleciemy razem dzikie gniazdo. Poprzez ruch i wyobraźnię poszukamy jakości, które pobudzą osobistą i kolektywną moc.
Nasze stopy, brzuchy i dłonie oraz przyroda staną się przewodniczkami w tej podróży.

W tym roku naszymi towarzyszkami będą Dakinie, podniebne tancerki. Skoncentrowana energia kobiecego pierwiastka. Odzwierciedlająca to, co w nas pełne pasji, ognia i pragnień. Budzące czasami namiętność, rozpoznające święty gniew. Siostry Kali, wnuczki Czerwonej Demeter. Bosymi stopami szukające rytmu kobiecych opowieści. Rozpoznamy je w naszych kościach, krwi, wdechu i wydechu.
W godnie patrzących. W godnie siedzących. W godnie stojących.
W tańczących ucieleśniona obecność pomiędzy niebem a ziemią.

Dzikie gniazdo stanie się naczyniem do uzdrawiającego ruchu. Pozwolimy także odpocząć ciałom i duszom wędrując po lesie, wylegując się w hamaku, zanurzając się codziennie w ciszę. Ciszę jako przestrzeń żywotnego trzymania.

Wieść o podróży puszczamy z zaufaniem w świat, wsparte o moc równonocy wiosennej, która jest zapowiedzią nowego życia, kwitnienia i światła.
Jeśli słyszysz w sobie wołanie, to zapraszamy do kręgu.

Termin: 1-4 czerwca 2023 (czwartek-niedziela)

Gniazdo: Fundacja K-ochana, Kornatka. Gospodynią miejsca jest Sonia Walicka, założycielka Fundacji K-ochana im. Danuty Snow Song i Silver Fox. K-ochana to mała organiczna farma leżąca w malowniczej wiosce o nazwie Kornatka (ok 33km od Krakowa). Miejsce to jest uzdrawiającą, i edukacyjną przestrzenią, gdzie również rdzenna starszyzna dzięki się swoją mądrością.

Koszt: 1230 złotych + 570 złotych (nocleg, wyżywienie wegetariańskie)

Rezerwację miejsca zapewnia wpłata zaliczki w kwocie 300 złotych.
Planujemy pracować w grupie 14 osobowej.
Szczegółowe informacje otrzymają osoby zapisane na warsztat.

Zapisy: alicja@psychoterapia-gestalt.pl, monika.gendek7@gmail.com

Przewodniczki podróży:

Alicja Gruszka-Nowak, córka Renaty, wnuczka Władysławy i Stefanii, prawnuczka Józefy.

Psychoterapeutka Gestalt, trenerka, improwizatorka ruchu i tancerka (certyfikaty EAGT, ECP, ITG, PTPG, ITB Essen). Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, a także projektuje i realizuje autorskie warsztaty rozwojowo-edukacyjne oparte o improwizację ruchowo-taneczną, choreoterapię i proces ciała. Od kilkunastu lat praktykuje buddyjską medytację, od 2012 w ramach ścieżki w Ruchu Triratna.
www.psychoterapia-gestalt.pl, www.warsztaty-gestalt.pl

Monika Gendek, córka Anny, wnuczka Marii i Heleny, prawnuczka Zofii.

Psychoterapeutka Gestalt, ekoterapeutka, aktywistka, edukatorka. Realizuje autorskie projekty dla kobiet związane z praktyką świadomej kobiecości. Tworzy przestrzeń edukacyjno-rozwojową Dziki brzeg- -inicjatywę związaną z ideą głębokiej ekologii, ekopoetyki i kultury kręgu. Prowadzi inicjatywy związane z Praktyką Ponownego Połaczenia Joany Macy.

Autorka zdjęcia wydarzenia: Julia Groszek